Ashwagandha
Az Ashwagandha az ájurvéda évezredes fiatalítószere, a hormonális egyensúly természetes helyrebillentője, és a szellemi frissesség fokozója.
Az ashwagandha, vagy indiai ginzeng (téli cseresznye) néven ismert növénynek számos jótékony hatása van az egészségünkre. Az ayurvédikus gyógyászatban a gyökereit már több mint 3000 éve használják, a hagyományos európai gyógyászatban az utóbbi évtizedekben kezd ismertté válni. Az ashwagandha-t ún. rasayanaként (fiatalítószerként), termékenységfokozóként, afrodiziákumként, adaptogénként és általános egészségmegőrzés céljából is alkalmazzák. Ez az örökzöld évelő növény Afrikában, Ázsiában és Európában trópusi és szubtrópusi régiókban nő.l. Ashwagandha jelentése "ló illata", mivel a gyógynövény friss gyökerének „illatáról” azt mondják, hogy lószőr szaga van.
Ashwagandha jótékonyhatásai:
- Hozzájárulhat a sportteljesítmény és izomerő/izomméret és állóképesség növeléséhez
- Fokozhatja a jobb szellemi teljesítményt és a nappali éberséget
- Növelheti a stresszel szembeni szellemi és fizikai ellenállóképességet.
- Táplálja az idegeket, és segítheti a nyugalom megőrzésében
- Segítheti a pihentető alávást
- Javíthatja a pajzsmirigy működését
- Kiegyensúlyozhatja a vércukorszintet
- Csökkentheti az izületigyulladást
- Segíthet a megfelelő vérnyomás elérésében
- Növelheti a termékenységet és a tesztoszteronszintet a férfiaknál
- Javíthatja a szexuális funkciókat és a termékenységet
Az ashwagandha segíthet növelni a nemi vágyat, különösen nők esetében. 2015 évben történt kutatás eredményei szerint a koncentrált dózisban ashwagandhát szedő hölgyek általánosságban elégedettebbek voltak a szexuális életükkel és több orgazmusuk volt. Szakemberek véleménye szerint ez összefüggésbe hozható a növény stresszoldó hatásával.
Bármilyen módon történő használata előtt, mindenképpen ajánlott konzultálni az orvosunkkal.
Az ájurvéda az embert a test, a lélek, a tudat és az életvitel megoszthatatlan és kölcsönösen összefonódott komplexusának tekinti, lényege, hogy megőrizzük az egészségünket. Az ayurvédikus gyógyítás területei hasonlóak, mint a nyugati orvoslásé, de a betegségek megközelítése egészen más alapokon történik. Az ajurvéda igyekszik az egészséges életvitel elveivel összhangban visszaállítani a természetes harmóniát az emberi szervezetben, amely testi és szellemi egészségben mutatkozik meg. Az ájurvéda terápia a helyes táplálkozásra fekteti a hangsúlyt, káros szokásainkon való változtatást tanítja, mert gyakran ezek az egészségügyi problémáink gyökerei. A gyógynövények rendszeres használatával sikeresen eltávolíthatóak különféle egészségügyi panaszok és tartós betegségek. Amennyiben helyes hozzáállással, kemény akarattal és elhivatottsággal kezdünk az egészségügyi problémáink kezeléséhez, már sikereink első lépéseit jelenti.